Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Co słychać we Wszechświecie: dziękujemy za udział w otwarciu Cogiteonu

Co słychać we Wszechświecie: dziękujemy za udział w otwarciu Cogiteonu

Od 21 i 22 czerwca Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oficjalnie otwarte

Dziękujemy wszystkim, który uczestniczyli w wydarzeniach 21 i 22 czerwca. W naszych murach gościliśmy wybitnych naukowców oraz artystów.

Nasz projekt powstał dzięki zaangażowaniu Województwa Małopolskiego oraz funduszy europejskich. Angela Martinez-Sarasola – kierownik Wydziału Polskiego w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej @RegioPoland:

"Gratulujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcowm Małopolski, a wszczególności uczniom otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Ten wybitny projekt sfinansowany w kwocie niemal 200 mln zł z budżetu Unii Eurpejskiej sprawia, że polityka spójności wnosi znaczący wkład w rozwój młodych Polaków i pozwala im na zdobywanie wiedzy w nowoczesny i przystępny sposób.

Projetk jest nie tylko największym finansowanym przez UE w dziedzinie edukacji w Małopolsce, ale także przełomowy, interaktywnym, niekonwencjonalnym i ekologicznym projektem, który rewitualizuje dzielnicę Krakowa dzięki nauce i edukacji. Życzymy wielku klasom szkolnym i innym odwiedzającym Cogiteeon dobrej zabawy i przełomowych odkryć!"

Image

Przelot samolotów nad dawnym lotniskiem Rakowice-Czyżyny

Część oficjalna: wykład Rogera Penrose'a oraz debata naukowa.

Koncert Leszka Możdżera i Józefa Skrzeka

Kosmogonie - mapping na podstawie dzieł Wojciecha Siudmaka

Giełda Naukowa - stanowiska partnerów

Pokazy naukowe

Koncert Majki Jeżowskiej

Image

Podobne artykuły