Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Cogiteon to marzenia, wyobraźnia i odkrywanie!

Te słowa kluczowe wciąż i wciąż towarzyszyć nam będą podczas spotkań w naszym centrum. Każde jest tak samo ważne. Nie są one oderwane od siebie, przeciwnie przenikają się i uzupełniają:

Masz marzenia? Potrzebujesz? Nie wiesz? – Pomyśl, Wyobraź sobie, Pytaj, Zbieraj pomysły – Poszukuj, Kojarz, Odkrywaj, Przeżyj przygodę… i znowu.

Ta zabawa nie ma końca! Chodź i odkryj Cogiteon!

Telefon - bilety i oferta edukacyjna:
Image

Warsztaty dla grupy wiekowej

3 - 6 lat

Zdjęcie z pokazu. Dwóch edukatorów stoi w plenerze przed publicznością demonstrując wielki balon.
Ogień i woda

Niewidzialna siła

Image

Akademia Dzieci

Jakie moce drzemią w przyrodzie. Myśleliście kiedyś o tym?  

Skąd się te siły biorą i jak działają? Zapraszamy na wspólne odkrywanie zjawisk fizycznych – pokażemy, że dzięki nauce, niemalże wszystko jest możliwe. Na zajęciach przybliżymy pojęcie magnetyzmu – niewidzialnej i spektakularnej siły działającej na odległość. Sprawdzimy jakie właściwości mają magnesy i zbadamy ich oddziaływanie z różnymi przedmiotami aż w końcu na własnej skórze doświadczymy jak to jest mieć supermoce!

Warsztaty dla grupy wiekowej

7 - 9 lat

Zdjęcie z pokazu. Dwóch edukatorów stoi w plenerze przed publicznością demonstrując wielki balon.
Ogień i woda

Rozwiązujesz, konstruujesz, wygrywasz

Image

Pracownia Innowacji

Poznasz podstawowe zagadnienia związane z budową oraz konstruowaniem maszyn, wcielisz się w rolę architekta i budowniczego. Podczas zajęć trafisz do małego zespołu. Wspólnie będziecie planować, konstruować i testować różne tory przeszkód.

 

Każda grupa zbuduje mały tor dla piłeczki. Czy zawsze kulce uda się pokonać cały tor? Który tor będzie najszybszy, a w którym kulka wykona najlepszą akrobację? Czy wspólnie uda się zbudować tor z elementów, które do siebie nie pasują? W zespole siła! Emocje gwarantowane! 

Fragment pokazu

Zrób obraz
młotkiem?
String art

Image

Pracownia Techniki

Drobne prace ręczne, wbijanie gwoździ, obróbka drewna. Majsterkowanie połączone z tworzeniem własnego obrazu. String art to prace powstające ze sznurka oplatanego na wbitych gwoździach. Wraz z innymi uczestnikami najpierw przygotujesz deski, wbijesz gwoździe, a potem zaczniesz zabawę ze sznurkiem. Tak stworzysz własny obraz. Na zajęciach poznasz podstawy obróbki drewna, popracujesz nad swoimi umiejętnościami manualnymi i zmysłem artystycznym.

Warsztaty dla grupy wiekowej

10 - 12 lat

Zdjęcie z pokazu. Dwóch edukatorów stoi w plenerze przed publicznością demonstrując wielki balon.
Ogień i woda

Zobacz niewidoczne
- tajemnice mikroskopów

Image

Laboratorium Przyrody

Wyobraź sobie zupełnie obcy świat. To świat wspaniałych kolorów i struktur, świat niewidocznych cegiełek budujących podwaliny znanej nam rzeczywistości. To przestrzeń w ciągłym ruchu, w której bez przerwy coś przed czymś ucieka, coś się chowa i ukazuje. To świat istot tak wyjątkowych, że zachwycają naukowców w każdym zakątku naszej planety. Ten świat funkcjonuje codziennie wokół nas, choć dla naszych oczu pozostaje ukryty. Okrywaj razem z nami bezkres przestrzeni niewidocznych gołym okiem, podglądając je przez okular mikroskopu. Podczas zajęć dowiesz się jak zbudowany jest i jak działa mikroskop. Nauczysz się z niego samodzielnie korzystać oraz przygotowywać preparaty do oglądania!

Fragment pokazu

Co jest w powietrzu?

Image

Laboratorium Reakcji

Czym tak właściwie jest to, co nas otacza? W czym jesteśmy na co dzień "zanurzeni" i czym oddychamy? Z czego składa się POWIETRZE? Czy można to jakoś sprawdzić? TAK!

Warsztaty dla grupy wiekowej

13 - 16 lat

Zdjęcie z pokazu. Dwóch edukatorów stoi w plenerze przed publicznością demonstrując wielki balon.
Ogień i woda

Kuchnia przyszłości

Image

Laboratorium Smaków

Co się wydarzyło, gdy naukowcy doprawili pożywienie szczyptą wiedzy? Czym jest kuchnia molekularna? Jeśli lubisz kuchenne eksperymenty ten warsztat jest specjalnie dla Ciebie! Podczas zajęć “Kuchnia przyszłości” przygotujesz potrawy z wykorzystaniem nowoczesnych technik gastronomicznych. Będzie się działo! Wspólnie uwięzimy płyny w żelowych kulach, przygotujemy napoje doprawione efektem ziejącego smoka. Dzięki wykorzystaniu ciekłego azotu, w mgnieniu oka, przyrządzimy najbardziej ekspresowe lody świata. Dowiesz się również czym jest liofilizacja, czy napoje mogą jaśnieć w świetle UV, a także czy można ubić...sok z buraka? Na talerzu wiedzy zaserwujemy Ci między innymi biologię, fizykę, chemię, a to wszystko polane smacznym, rozpływającym się w ustach popularnonaukowym sosem! Zapraszamy do kulinarnego eksperymentowania!

Planowane otwarcie budynku: 21-22 czerwca 2024

Oferty specjalne

Aktualności