Ułatwienia dostępu

Rozoom

Nauka&hobby: Rośliny doniczkowe – 3, 2, 1 start [video]

Nauka&hobby: Rośliny doniczkowe – 3, 2, 1 start [video]

“Kupiłam fajną roślinę w Siedmiokropce. Poradźcie jak jej nie zabić!” – pyta zdesperowana użytkowniczka Facebooka. A więc pomożemy, nie tylko w tym by ocalić roślinę, ale przede wszystkim by zrozumieć jej potrzeby i z dobrym skutkiem się nią opiekować. Zapraszamy na dwa filmy o domowej uprawie roślin doniczkowych.


Piszemy dla Was     Małopolskie Centrum Nauki COGITEON


W naszych filmach spotkali się popularyzatorzy nauki z Cogiteonu: Patrycja Pakońska – początkująca fanka uprawy roślin oraz Piotr Żabicki, który roślinami zajmuje się od ponad 10 lat. W swojej hodowli koncentruje się na różnorodnych okazach, poczynając od sukulentów po uwielbiające wilgoć rośliny z wnętrza lasów deszczowych.

Nowicjusze w roślinnym hobby znajdą w filmie między innymi odpowiedzi na pytania:

  • 🌿jak przygotować się do zakupu i startu hodowli?

  • 🌿Na co zwrócić uwagę oglądając rośliny doniczkowe w sklepie?

  • 🌿Co warto wiedzieć o składnikach podłoża dla roślin?

  • 🌿Dlaczego dla każdego miłośnika domowej uprawy kluczowe jest hasło “Wyluzuj glebę”?

  • 🌿Jak przygotować własną mieszankę podłoża – słynny wśród hodowców bigos ziemny?

  • 🌿Jak i kiedy przesadzać rośliny?

  • 🌿Dlaczego w głębi pokoju może być roślinom już bardzo ciemno?

  • 🌿Jaką woda i jak często podlewać

  • … a także garść faktów naukowych związanych z roślinami w tropikach i naszych domach.

Wiedza z filmu przyda się też na pewno nieco bardziej zaawansowanym pasjonatom zieleni w domu. Ciekawe dla nich mogą być np. fragmenty dotyczące zalet i wad uprawy w podłożu torfowym oraz zastosowania fizyki w uzmysłowieniu sobie, ile światła otrzymują rośliny.

“Staramy się by w naszych filmach Nauka@hobby> – pokazywać, że wiedza naukowa jest przydatna, a nawet niezbędna do uprawiania hobby. Kto wie dlaczego i jak coś się dzieje, potrafi zrozumieć co się stało i co może się stać, będzie przeżywał mniej rozczarowań i odniesie więcej sukcesów w realizacji swoich pasji. Nie inaczej jest z uprawą roślin doniczkowych” – podsumowują twórcy tego filmowego cyklu.


Nauka&hobby. Rośliny doniczkowe – 3, 2, 1 start (cz. 1 i 2). ZAPRASZAMY! 

NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować. Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa. Oglądajcie i komentujcie na YouTube Cogiteon i FB – www.facebook.com/cogiteon

Podobne artykuły