Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Otwarcie Cogiteonu: mapping dzieł Wojciecha Siudmaka

Michał Rusinek przed budynkiem Cogiteonu

21 czerwca zaprezentujemy prace wybitnego artysty, który zainspirował reżysera Diuny!

Wyjątkowa kooperacja Wojciecha Siudmaka z Cogiteonem! W piątek 21 czerwca podczas oficjalnego otwarcia Cogiteonu na wschodniej fasadzie budynku zaprezentujemy „Kosmogonie”. Od 22:00 zapraszamy na wyjątkowy spektakl, który będzie łączył światy. Obrazy i dźwięki z kosmosu.

Wojciech Siudmak to artysta o międzynarodowej renomie, którego prace fascynują i inspirują widzów na całym świecie. Jeden z najważniejszych przedstawicieli neosurrealizmu.

 

Ten wielki artysta towarzyszy mi od chwili, gdy spojrzał na mnie niebieskimi oczyma jego człowiek pustyni

Ten cytat pochodzi z przedmowy do książki "Siudmak. Fantastyczne światy".

Prace Siudmaka ożyją na fasadzie budynku. Jego niezwykłe obrazy, pełne fantastycznych wizji i głębokiej symboliki, zaprezentujemy w formie mappingu na elewacji Cogiteonu, tworząc unikatowe widowisko. Prace Siudmaka, zwłaszcza te związane z DIUNĄ, są uznawane za ikony w świecie fantastyki naukowej. Jego wyjątkowe wizje przyszłości, uwiecznione w malarskich kompozycjach, przenoszą w odległe i tajemnicze światy stworzone przez Franka Herberta.

Wyjątkowa współpraca pomiędzy Wojciechem Siudmakiem a Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon to jeden z elementów wieczoru otwarcia pod hasłem „Co słychać we wszechświecie?”

Niezwykły pokaz poprzedzi koncert multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka - legendy polskiej sceny muzycznej. Od 21:00 zapraszamy na "Kosmiczne Brzmienie Syntezatorów" pod gwieździstym niebem z projekcjami artystycznymi tworzącymi kosmiczne minietiudy.

A już teraz w świat Diuny wprowadzi Cię tekst Piotra Żabickiego, który czerwiami pustyni! Przejdź do tekstu z naukowej strony Rozoom.

21 czerwca:

21:00 - koncert Józefa Skrzeka
22:00 - mapping „Kosmogonie”

 

Image

Podobne artykuły