Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Ruszyły przetargi na eksponaty

Ruszyły przetargi na eksponaty

Na wystawie stałej Cogiteonu będzie ponad 100 interaktywnych urządzeń. Ruszyły przetargi nieograniczone na ich produkcję, dostawę i montaż.

Tematem wystawy stałej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon są wielkie marzenia człowieka. Od 2016 roku, kiedy wybrano motyw przewodni ekspozycji, zespół odpowiedzialny za wystawę pracował nad szczegółowymi rozwiązaniami. Dokumentacja poszczególnych urządzeń interaktywnych jest efektem m.in. konsultacji z naukowcami i ekspertami, otwartego konkursu na eksponaty (kwiecień – czerwiec 2019), akcji prototypowania i wizyt studyjnych. Listę eksponatów uzupełniają instalacje z pogranicza nauki i sztuki, które przygotowali artyści.

schemat

Ekspozycja będzie podzielona (również architekturą budynku) na pięć sekcji tematycznych. Wystrój poszczególnych sal będzie dostosowany do prezentowanej tematyki. Projekt scenografii opracowało Koza Nostra Studio. To efekt konkursu z 2019 roku. Wszystkie powstające eksponaty maja być zgodne z wytycznymi i wskazówkami przygotowanymi przez studio z Krakowa. 

Czy robot może być gwiazdą piłki nożnej? Jak się uchronić przed infekcją? Jakie są koszty produkcji żywności? Jaka przyszłość czeka nasze domy? Gdzie mieszka prąd? Na te i wiele innych pytań pierwsi zwiedzający w przyszłości znajdą odpowiedź w Cogiteonie.

Postępowanie, dostępne poprzez Platformę Zakupową, podzielone jest na 6 osobnych przetargów:
wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów robotycznych, multimedialnych, interaktywnych, elektronicznych i mechanicznych. Jeden z przetargów na eksponaty interaktywne połączony jest z produkcją scenografii. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert do początku lutego. Wtedy też dowiemy się jakie firmy będą projektować najważniejsze urządzenia dla Cogiteonu.

Wystawa stała nie będzie jedyną atrakcją powstającego centrum. W budynku znajdzie się również strefa emocji, Akademia Dziecięca i 6 laboratoriów (w których będzie można samodzielnie prowadzić doświadczenia naukowe). Na dachu obiektu urządzone będą łąki edukacyjne, będzie też widownia dla wydarzeń odbywających się na pasie startowym. Obok budynku powstanie 2-hektarowy ogólnodostępny park z edukacyjnym placem zabaw, aleją odkryć naukowych i wieloma innymi atrakcjami.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego.

przetargi

Wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów interaktywnych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/410320

Zaprojektowanie i wykonanie wraz z dostawą i montażem scenografii wystawy stałej oraz eksponatów interaktywnych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/410525

przetargi

Wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów elektronicznych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/410524

przetargi

Wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów mechanicznych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/410498

przetargi

Wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów multimedialnych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/409946

przetargi

Wykonanie wraz z dostawą i montażem eksponatów robotycznych:
 https://platformazakupowa.pl/transakcja/409226

Podobne artykuły