Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Filmowe podróże. Kolejne dostępne odcinki

Filmowe podróże. Kolejne dostępne odcinki

Z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Na naszym kanale YouTube przybywa nie tylko wartościowych filmów, ale również produkcji, które są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Edukatorzy Cogiteonu odwiedzają szkoły, gdzie przeprowadzają pokazy popularnonaukowe. Odwiedzają różne zakątki Małopolski. Często są w drodze. Z zainteresowania mijanymi miejscami narodziła się filmowa seria „Naukowiej w podróży”. Przedstawiamy w niej inspirujące atrakcje turystyczne, a na miejscu dodatkowo wykonujemy doświadczenia naukowe.

Tym razem wrodzona ciekawość świata zwiodła Andrzeja Kordeczkę do małopolskiej pasieki. Wspólnie z nim można zobaczyć unikalną kolekcję uli, prześledzić historię bartnictwa, przekonać się jak wygląda miodobranie, a przede wszystkim – zajrzeć do pszczelego domu. Andrzej zagląda też do miejscowego laboratorium, a także sam eksperymentuje: m.in. impregnuje trampki, naprawia stary zawias, a także wytwarza kosmetyk.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich odcinków serii „Naukowiej w podróży”, które powstały w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w Stróżach.

Na kanale YouTube Cogiteonu jest ponad 60 filmów edukacyjnych. W serii „Zrób to sam” przedstawiamy proste doświadczenia, a w „Nauka & Hobby” doradzamy w jaki sposób realizować swoje pasje w oparciu o wiedzę naukową. Poszczególne formaty pogrupowane są w playlistach. Osobne utworzyliśmy dla filmów z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz audiodeskrypcją.

Od początku roku nasz kanał zanotował ponad 40 tys. wyświetleń, a do końca roku czeka nas jeszcze jedna naukowiejowa podróż. Aby przekonać się jakie wyjątkowe miejsce odwiedziła Kasia Starczewska warto zasubskrybować Cogiteon na YouTube.

Filmy “Naukowiej w podróży – Małopolska pasieka” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy:
Odcinek #1Pracowite pszczoły i leniwa kula
Odcinek #2Laboratorium bartnika i nieprzemakalne trampki
Odcinek #3Genialne heksagony

Filmy “Naukowiej w podróży – Małopolska pasieka” z audiodeskrypcją:
Odcinek #1Pracowite pszczoły i leniwa kula
Odcinek #2Laboratorium bartnika i nieprzemakalne trampki
Odcinek #3Genialne heksagony

Odesłanie do: playlisty filmów z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
Odesłanie do: playlisty filmów z audiodeskrypcją

Podobne artykuły