Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Mamy pozwolenie na budowę

Mamy pozwolenie na budowę

Bliżej do centrum w Czyżynach.

Dokumentacja projektowa budynku Cogiteonu z trudem mieści się w 50 segregatorach. Od dziś jesteśmy gotowi ją zrealizować! Mamy prawomocne pozwolenie na budowę, a projekt spełnił wszystkie wymagania prawne. Wkrótce ogłosimy też wyniki postępowania w przetargu na Generalnego Wykonawcę.

W związku z zawiadomieniem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wpisu do rejestru zabytków krajobrazu kulturowego pola wzlotów przy zachodniej części pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny nie możemy podejmować działań przy potencjalnym zabytku, które mogłyby prowadzić do naruszenia substancji lub zmiany wyglądu zabytku. Czekamy na dalsze działania Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Budynek Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zaprojektowała wrocławska pracownia Heinle, Wischer und Partner, która wygrała międzynarodowy konkurs architektoniczny w 2018 roku. W obiekcie znajdzie się interaktywna wystawa stała przedstawiająca różne aspekty funkcjonowania człowieka oraz 6 pracowni i laboratoriów. Na dachu powstanie pierwszy w Krakowie spacerowy ogród na dachu, a obok budynku będzie się park.

Podobne artykuły